Uncategorized

Parfüm Uygulamanın Altın Kuralları

Koku, şehvetli anıları açığa çıkarır ve imza tarzınızı belirleyen, parfüm güzellik rutininizin en eğlenceli ve sarhoş edici yönlerinden biri olabilir. Yine de, kimyada bir bileşen olsa da uygulaması kök salmış ve denenmiş gerçek tekniklere dayanan kalıcılığı ve koku yayılımını etkileyen parfüm uygulama sanatı vardır. Koku uzmanları, parfümün doğru şekilde nasıl sürüleceğine dair ipuçlarını ve kokunuzun bütünlüğünü korumak için kaçınmanız gereken bazı şeyleri paylaşıyor.

Doğrudan Cilde Uygulayın

İnsan vücudu kimyası gereği kokular için uygun bir ortam sağlar. Eski koku uzmanı kimyager Matthew Milèo, “Parfümün kendini en ilahi şekilde çözülebilmesi için kendine bir ortam arar” diyor. Aynı zamanda Matthew Milèo “Cildin yağ seven özellikleri, onu parfüm yağlarının yapışması için mükemmel bir ortamdır” diyor. Ek olarak, “cildin sıcaklığı çözülme sürecini hızlandırır ve koku kendini tamamen ifade eder.”

Parfüm kokularının kalıcı olabilmesi için nemli bir ten arar, elbiseler üzerine parfüm uygulamak doğru değildir.

Kokunun tene daha güçlü yapışması için vücut losyonları kullandıktan sonra parfüm uygulaması deneyebilirsiniz. Melina Polly, “Koku cildinizdeki yağlara bağlanır. Bu nedenle vücut losyonunuzdan sonra koku moleküllerinin bağlanması için daha iyi bir yüzey oluşturur” diye açıklamıştır. “Koku, cildiniz nemlendiğinde en uzun süre dayanır. Duştan ve banyodan hemen sonra püskürtmek parfüm en iyi zamanı oluşturur.”

Saça Uygulamayın

Bvlgari Parfümleri Kıdemli Yaratıcı Direktörü, “Saçınızda Eau de Toilette kullanmayın” diyor, “Alkol bazlı bir formül saçı kurutur ve saça zarar verir.” Bununla birlikte, saçlarınızın sarhoş edici kokmasını istemeyen her şeyden önce, buklelerinize püskürtmeye hazırsanız, alkol bazlı olmayan bir koku kullandığınızdan emin olun.

Alkol bazlı parfümler saçı kurutur ve saça zarar verir. Bu yüzden saça uygulamayın…

Nabız noktalarına püskürtün

Parfümü doğru sürerken tüm doğru noktalara vurmak istersiniz. Matthew Milèo, “Dirseklerin içi, dizlerin arkası, göğüs ve boynun kenarları gibi vücudun doğal olarak sıcak ve nemli olan bölgelerini seçmek önemlidir” diyor. “Bu alanlar parfümün gerçekten tadını çıkarmasına izin veriyor. Aksi takdirde, üst notalar çok çabuk uçup gitme eğilimindedir ve başınızı döndüren bir kokuyla ya da sert ve cansız kokabilen bir kokuyla baş başa kalabilirsiniz.”

Kan akışının hızlı olduğu noktalar, gün boyu kalıcılığı için parfüm uygulanmasının önemli püf noktalarından biridir.

Ascention’ın Kurucusu Greta Fitz, insanları nazik bir uygulama tekniği kullanmaya teşvik ediyor. “Kokunuzu nabız noktalarına sürmeyi deneyin. Vücut ısınız gün boyunca onu doğal bir difüzör olarak harekete geçirecektir.”

Püskürtülen bölgeyi ovuşturmayın

Cildinize parfüm sürmenin cazibesine karşı koyun. Bir laboratuvarda büyüyen ve 2016 yılında unisex koku serisi DedCool’u kuran Carina Chaz, “Koku uygulaması hassas olabilir” diyor. “Koku, doğal yağlarınızla karışması için cilde oturmalıdır. Bilekler birbirine sürtüldüğünde , üst notalar solacak ve buharlaşacak.”

Fitz, kokunuzu ovuşturduğunuzda, “O zaman, kokuyu sürdüğünüz veya kokunun çoğunu kuruttuğunuz için genel deneyimi kaçırıyorsunuz” diye ekliyor.

Parfüm sıktıktan sonra bileklerimizi ovuşturmak, parfümün notalarını solmasını ve kaybolmasını sağlar

Bir yanıt yazın